Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Šperky

polodrahokamy

                                Šperky z polodrahokamov

 

  AMETYST                      LAPIS LAZULI             ČESKÝ GRANÁT

  Npol001 dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                   Npol003 dĺžka náušníc bez háčikov: 2cm                       Npol002 dĺžka náušníc bez háčikov: 2cm

  MAGNEZIT            HEMATIT              CITRÍN               OLIVÍN

                                          

 

 

    AMETYST                               ONYX                      MODRÝ TOPAS

  dĺžka náušníc bez háčikov: 2cm                           dĺžka náušníc bez háčikov: 2cm                      dĺžka náušníc bez háčikov: 2cm

KRYŠTÁL S AMETYSTOM            ONYX                      MESAČNÝ KAMEŇ           KRYŠTÁL 

   dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                          dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                        dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                dĺžka náušnic bez háčikov:4cm   

       RUŽENÍN                              KORÁL                  KRYŠTÁL S ČERVENÝM KORÁLOM

   dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                          dĺžka náušnic bez háčikov:4cm                         dĺžka náušnic bez háčikov:4cm

    MODRÝ TOPAS            ČERVENÝ KORÁL               AMETYST                     TYRKYS

                    

  KRYŠTÁL S RUŽENÍNOM

                         

Ametyst

Ametyst je slovo gréckeho pôvodu (ametusios) a znamená "ten, kto nie je opitý". Rimania a Gréci z neho robili poháre, aby sa neopili.

V gréckej mytológii existuje aj legenda o pôvode ametystu. Dionýz, boh vína, úrody a plodnosti sa raz nahneval kvôli urážke od smrteľníka a preto prisahal pomstu ďalšiemu smrteľníkovi, ktorý mu skríži cestu. Túto pomstu mali vykonať divoké tigre. Cestu mu skrížil Ametyst v podobe mladej krásnej dievčiny. Bohyňa Diana ju premenila na sochu, aby ju uchránila od pomsty. Dionýz nad tým, že sa mu nepodarilo úpomstiť sa ronil slzy, ktoré boli vínovej farby a zafarbili kameň do purpurovej farby.

Je to kameň sily, mieru a vyrovnanosti. Pomáha pri spracovávaní smútku a žiaľu zo strát. Podložený pod vankúšom pri spánku pomáha spracovať nestrávené vnemy. Podporuje intuíciu a pomáha k úspech v biznise.

Farba: fialová

Liečivé účinky: detoxikuje, ukľudňuje, uvoľňuje, zbavuje nespavosti, pomáha pri bolestich hlavy, migrénach, problémoch s kožou, vlasmi, zubmi, podporuje látkovú výmenu.

Vládne mu: Saturn

Znamenia: vodnár, ryby, baran, ale niektoré zdroje uvádzajú aj pannu a škorpióna

 

Lapis lazuli (posol nebies)

Tiež sa nazýva lazurit. Je kameňom vernosti, priateľstva a medziľudských vzťahov. Je tiež ochranným kameňom pre deti. V Indii nosia deti prívesok z lazuritu na zaistenie zdravia, rastu a ochrany.

V Sumeri bol tento nerast spájaný s božstvami. V starom Egypte bol vzácnejší než zlato, spolu s tyrkysom tvorí najpočetnejší nerast nájdený v Tutanchamonovej hrobke. Zdobil tiež ramená gréckych veštkýň a veštcov, ktorý ho používali ako amulet pre zvýšenie pszchickej energie. Z lazuritu sú zhotovené aj kamenné dosky, ktoré mojžiš priniesol z vrcholu hory. V mnohých kultúrach bol uctievaný ako nebeský posol, ktorý prináša ľudstvu múdrosť.

Farba: kráľovská modrá

Liečivé účinky: zmierňuje horúčky, posiluje zrak, zmierňuje depresiu, odstraňuje strach, pomáha pri liečbe štítnej žľazy, vyrovnáva krvný tlak, je vhodný ako prevencia infarktu, mrtvici a vzniku nádorových ochorení. Najvhodnejšia oblasť na nosenie je na krku pod štítnou žľazou. Pri liečení očí sa dá lazurit na pár minút do teplej vody a touto vodou potom omývame oči.

Vládne mu: Venuša, Mars

Znamenie: panna, strelec

Červený korál

Je talismanom proti počarovaniu a tiež je nositeľom pozemskej životnej energie. U roznych národov bolo zvykom ho dávať deťom do kolísky a neskôr aj okolo krku na posilnenie energie a pri raste zubov ale tiež pri raste detí.

Prináša stabilitu a napomáha k sebevyjadreniu.

Korálové náhrdelníky sa doporučujú pri ochrane pred urieknutím, liečia rany a vredy, očisťujú pamäť a odstraňujú nadbytočný telesný tuk.

Farba: červená

 

Český granát

S českým granátom obchodoval už aj kupec Samo. Bežná veľkosť kameňa je do 6mm. Najväčší český granát mal veľkosť holubičieho vajcia. Tento kúsok mal vo svojej zbierke Rudolf II.

Je kameňom ohňa, čistoty srdca a lásky. Používal sa proti uhranutiu. Dodáva energiu, podnecuje k činnosti, posiluje vytrvalosť, vôľu, sebadôveru a v krízových situáciách zmierňuje depresiu.

Dodáva silu k regenerácii buniek, podporuje tvorbu červených krviniek a upravuje krvný tlak.Lieči srdce, krvný obeh, pečeň a mozog.Pomáha tiež pri reumatických ťažkostiach a chudokrvnosti.

Farba: holubičia krv.

 

Mesačný kameň - Adulár

Mesačný kameň alebo adulár sa tiež nazýva svätý kameň. Tento polodrahokam je známy tým, že dodáva mier. Bol doporučovaný aj námorníkom a cestovateľom, ktorým pomáhal zmierniť starosti z neistého osudu.

Je tiež symbolom lásky, emocií a rozumu. Podporuje vnútorný rozvoj. Podporuje tzv. ženské vlastosti - plodnosť, láskavosť, miernosť, jemnosť ...  Pôsobí harmonicky na citovú rovnováhu. Ukľudňuje myseľ a zbavuje strachu.

Používa sa pri epilepsii, ladvinových a žlčníkových kolikách. Podporuje lymfatický prietok, zabraňuje opuchom,

Farba: mliečne jemno modrá

 

Ruženín

Ruženín sa spája s láskou - priťahuje ju a zadržiava ju. Je to kameň krásy, priateľstva a radosti, ktorý nás robí prístupnejšími pre vnímanie krásy okolo nás. Stimuluje predstavivosť a porozumenie pre umenie.Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Ukľudňuje atmosféru a zahládza hádky a obnovuje harmóniu po kríze. Navodzuje toleranciu a nezazlievavosť. Zbavuje nás zažratého stresu, hnevu a zatrpknutosti, komplexov menejcennosti a neschopnosti vpustiť si iných ľudí do srdca. Rozpúšťa nepríjemné spomienky a pocity viny.

Ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca. Pomáha čistiť orgány tela. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov. Pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu. Pomáha z tela uvoľňovať nadbytočné tekutiny a nečistoty. Podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu. Potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší.

Farba: ružová

Tyrkys

Tyrkys je kameňom úprimného sebavyjadrenia, jasnej komunikácie a očisty. Vibrácia tyrkysu nám umožní vyjasniť si, čo všetko chceme a potrebujeme dať najavo, ale pomôže nám nájsť i správny spôsob, ako to dať najavo. Zmierni náš strach z toho, ako iní prijmú našu pravdu, a naučí nás byť otvorenými sami voči sebe

Farba: modrá

Amazonit

Hovorí sa mu aj “kameň nádeje”. Zlepšuje intuíciu, psychické schopnosti, kreativitu a intelekt. Posilnením pocitu vlastnej sebahodnoty zmierňuje tendenciu “sebapoškodzujúceho” správania a zlepšuje našu komunikáciu. Je výborný pre umelcov: spisovateľov, spevákov, ľudí používajúcich hlas na ovplyvňovanie iných.

Pôsobí na hrdlo, štítnu žľazu, nervy a mozog. Používa sa pri poruchách nervového systému a pri rozpúšťaní blokád, ktoré bránia hladkému toku nervových impulzov. Lieči srdce, pľúca a nadobličky. Používa sa i pri poruchách metabolizmu (pečeň), nedostatku vápnika v organizme

 Farba: zelená

 

Citrín

Citrín prináša bohatstvo, kreativitu, hojnosť a hojenie rán.

Farba: žltá

 

 

informácie sú použité hlavne z www.astroesoterika.cz, www.liecivekamene.wordpress.com

 

  

TOPlist